آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز انجام شود
مدیر حوزه علمیه استان فارس به ضرورت راه اندازی مرکز رشد حوزه علمیه فارس اشاره کرد و گفت: ضرورت راه اندازی مراکز رشد در عصر امروز قابل انکار نیست و فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز ضرورت دارد.
 ١١:٣١ - دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه:
مراکز رشد حوزوی بر کار ویژه های روحانیت اتکا کنند
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور گفت: مراکز رشد به گروه ها و تیم های طلاب که ایده دارند کمک کنند و این کار نیازمند اهتمام مسئولان حوزوی استان است.
 ١١:٣٤ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس افتتاح شد
با حضور مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور، مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه استان فارس افتتاح شد.
 ٠١:٣٧ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت نام ترم پاییزه دوره ی زبان مرکز زبان حوزه های علمیه استان فارس
آغاز ثبت نام ترم پاییزه دوره ی زبان مرکز زبان حوزه های علمیه استان فارس
 ٠٩:٣٥ - شنبه ١٧ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| ولی نعمت ایران
و چه زیبا نیم بیت «عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد» در آوردن هشتمین امام، به خراسان تجلی پیدا کرد و به دست دشمن و با تدبیر مدبر جهان چتر رأفت امام رئوف بر سر همه ایرانیان گسترده شد و او را ولیّ نعمت همه قرار داد.
 ١٣:٥٣ - پنج شنبه ١٥ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش تخصصی «حوزه نوآور و کارآفرین» در فارس برگزار می شود
همایش تخصصی حوزه نوآور و کارآفرین به همراه آیین افتتاحیه مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس برگزار می شود.
 ٠٨:٥٨ - چهارشنبه ١٤ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس:
ظرفیت تمدنی آموزش و پرورش مورد غفلت قرار گرفته است
مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس گفت: مهمترین موضوع تمدنی موضوع آموزشی است و ظرفیت های مجموعه آموزش و پرورش که پایه ریز تمدنی است مغفول واقع شده است.
 ١٤:٠٣ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس:
رسانه نیازمند کمک حوزه علمیه است | تربیت نیرو برای منبرهای جدید در اولویت قرار گیرد
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به ضرورت آموزش رسانه ای طلاب و روحانیون، گفت: منبر یک رسانه است؛ حوزه های علمیه در طول تاریخ وظیفه تربیت را داشته اند که موفق نیز بوده اند، تربیت نیروی انسانی برای منبر های جدید نیز باید در اولویت قرار گیرد.
 ١٢:١٩ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئولان برتر مدارس علمیه فارس تجلیل شدند
نخستین اجلاسیه مسئولان مدارس علمیه سطح استان فارس با حضور آیت الله خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور، در شیراز برگزار شد.
 ١٢:١٣ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در فارس:
تحول در حوزه های علمیه متناسب با مسائل روز انجام شود
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه های علمیه را باید متناسب با پس از انقلاب اسلامی آماده کنیم، همچنین تصور همه به این سمت باشد که حوزه متناسب با مسائل روز جامعه متحول شود.
 ١١:٣٠ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > مراکز رشد حوزوی بر کار ویژه های روحانیت اتکا کنند


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه:

مراکز رشد حوزوی بر کار ویژه های روحانیت اتکا کنند

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان فارس ، حجت الاسلام والمسلمین سید علی میرمطلبی، پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس که در مجمع عالی حکمت شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه مرکز رشد نوآوری حوزه های علمیه باید مقداری متفاوت با مرکز رشد دانشگاه ها باشد، اظهار کرد: یکی از معیارها در مرکز رشد حوزوی این است که باید بر کارویژه های روحانیت اتکا داشته باشد.

وی در ادامه با تصریح اینکه سند کارویژه های روحانیت توسط مدیر حوزه های علمیه ابلاغ شده که بیش از ۲۵۰ عرصه و منصب شغلی را به صورت اقتضائی و تاریخی برای روحانیت بر شمرده، عنوان کرد: مرکز رشد و مجموعه های توآوری می تواند وظایف را در قالب های جدید خود را به اشتراک بگذارد.

به گفته مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه، امروز عرصه های جدید متوجه روحانیت شده است، از این رو می طلبد که با روش های جدید وارد میدان شده و نیازها را برطرف کنیم؛ محور در مراکز رشد حوزوی موضوع خود اتکایی است، اگر چه شاید به آن معنا تجاری سازی را نداشته باشیم، اما باید تلاش کنیم تا در سبد استفاده خانواده محصولات فرهنگی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تامین کالاهای استراتژیک وظیفه دولت است، اما واقعیت این است که بخشی از خدمات دینی جزو خدمات استراتژیک تعریف نمی شود و به صورت تاریخی مردم هزینه خدمات دینی را پرداخت می کردند، به دلیل به روز بودن جامعه می طلبد که ما نیز خدمات جدید را ارائه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین میرمطلبی افزود: امروز که دولت ها به دلیل عدم منابع مالی نمی توانند آن کمی که باید را به بخش فرهنگ کمک کنند، اینکه چطور می توانیم یک گروه جهادی و تیم تبلیغی و رسانه هنری حوزوی را کمک کنیم تا محصولات خود را ارائه دهند، مهم است.

وی گفت: درست که وظیفه مرکز رشد ارائه مسئله و یا طرح مسئله نیست، اما می طلبد که سازمان ها برخی مسائل خود را با دانشجوها و طلاب در میان بگذارند. دقیقا مسئله در حوزه علوم انسانی و مسئله بانک این است؛ مسئله کتاب خواندن و آسیب های اجتماعی از جمله مسائلی است که می تواند با کار  بر روی آن به حل مشکلات پرداخت.

مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه با بیان اینکه طبق سرشماری سال ۹۵ بیش از ۲۰ هزار مبلغ خواهر و برادر در روستاها مشغول تبلیغ هستند،  ابراز داشت: بخشی از مبلغین در بحث تامین چرخه خانواده در روستاها گام برداشته اند که الحمدلله موفق بوده اند؛ امامان محله نیز می توانند با اتکا به مراکز رشد مسائل را برطرف کنند.

انتهای پیام


١١:٣٤ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤١٨٩٥٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 245166
 بازدید امروز : 1820
 کل بازدید : 7559090
 بازدیدکنندگان آنلاين : 17
 زمان بازدید : 0/9984
تقویم