آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز انجام شود
مدیر حوزه علمیه استان فارس به ضرورت راه اندازی مرکز رشد حوزه علمیه فارس اشاره کرد و گفت: ضرورت راه اندازی مراکز رشد در عصر امروز قابل انکار نیست و فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز ضرورت دارد.
 ١١:٣١ - دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه:
مراکز رشد حوزوی بر کار ویژه های روحانیت اتکا کنند
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور گفت: مراکز رشد به گروه ها و تیم های طلاب که ایده دارند کمک کنند و این کار نیازمند اهتمام مسئولان حوزوی استان است.
 ١١:٣٤ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس افتتاح شد
با حضور مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور، مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه استان فارس افتتاح شد.
 ٠١:٣٧ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت نام ترم پاییزه دوره ی زبان مرکز زبان حوزه های علمیه استان فارس
آغاز ثبت نام ترم پاییزه دوره ی زبان مرکز زبان حوزه های علمیه استان فارس
 ٠٩:٣٥ - شنبه ١٧ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| ولی نعمت ایران
و چه زیبا نیم بیت «عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد» در آوردن هشتمین امام، به خراسان تجلی پیدا کرد و به دست دشمن و با تدبیر مدبر جهان چتر رأفت امام رئوف بر سر همه ایرانیان گسترده شد و او را ولیّ نعمت همه قرار داد.
 ١٣:٥٣ - پنج شنبه ١٥ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش تخصصی «حوزه نوآور و کارآفرین» در فارس برگزار می شود
همایش تخصصی حوزه نوآور و کارآفرین به همراه آیین افتتاحیه مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس برگزار می شود.
 ٠٨:٥٨ - چهارشنبه ١٤ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس:
ظرفیت تمدنی آموزش و پرورش مورد غفلت قرار گرفته است
مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس گفت: مهمترین موضوع تمدنی موضوع آموزشی است و ظرفیت های مجموعه آموزش و پرورش که پایه ریز تمدنی است مغفول واقع شده است.
 ١٤:٠٣ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس:
رسانه نیازمند کمک حوزه علمیه است | تربیت نیرو برای منبرهای جدید در اولویت قرار گیرد
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به ضرورت آموزش رسانه ای طلاب و روحانیون، گفت: منبر یک رسانه است؛ حوزه های علمیه در طول تاریخ وظیفه تربیت را داشته اند که موفق نیز بوده اند، تربیت نیروی انسانی برای منبر های جدید نیز باید در اولویت قرار گیرد.
 ١٢:١٩ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئولان برتر مدارس علمیه فارس تجلیل شدند
نخستین اجلاسیه مسئولان مدارس علمیه سطح استان فارس با حضور آیت الله خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور، در شیراز برگزار شد.
 ١٢:١٣ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در فارس:
تحول در حوزه های علمیه متناسب با مسائل روز انجام شود
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه های علمیه را باید متناسب با پس از انقلاب اسلامی آماده کنیم، همچنین تصور همه به این سمت باشد که حوزه متناسب با مسائل روز جامعه متحول شود.
 ١١:٣٠ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز انجام شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه فارس:

فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز انجام شود

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان فارس  حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس که در مجمع عالی حکمت شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه بیش از یک سال است که پی‌گیر تاسیس و راه اندازی مرکز رشد حوزه علمیه استان فارس هستیم، اظهار کرد: با نگاه رو به جلو و عمیقی که رئیس شورای حوزه علمیه استان دارد و تجربه ای که پیش از ان در جهرم کسب کرده بود و همچنین با توجه به این که از سال گذشته مرکز رشد حوزه های علمیه هم با حسب امر آیت‌الله‌ اعرافی تشکیل شده زمینه راه اندازی این مرکز در استان فارس نیز راه اندازی شد

وی به ضرورت راه اندازی مرکز رشد حوزه علمیه فارس اشاره و اظهار کرد: ضرورت راه اندازی چنین مراکزی در عصر امروز قابل انکار نیست، فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز ضرورت دارد.

مدیر حوزه علمیه فارس تصریح کرد: مراکزی که در دانشگاه ها ایجاد شده، محلی برای حمایت از ایده های دانشجویی و به مرحله رساندن آن و در نهایت به نتیجه رساندن آن است؛ مراکز رشد آمده اند تا علم را به عرصه تولید وصل کنند، به نوعی کارآفرینی ظرفیت های دانشی دانشگاه ها را بر عهده گرفته اند.

به گفته استاد سطح عالی حوزه علمیه فارس در حوزه علمیه با ابهام آینده شغلی طلاب مواجه شده ایم، اگرچه رسالت تبلیغ و هدایت رسالت اصلی طلاب به شمار می رود، متنهی به سبب اقتضائات امروز و مطالبه شفافیت بیشتر در مسیر حرکت طلبگی این توقع و جود دارد که اگر می خواهیم به مردم کمک کنیم در چه قالبی کمک کنیم، مراکز رشد آمدند به ترسیم خطوط رسالت های حوزوی کمک کنند، لذا با توجه به نو پدید بودن مراکز رشد به باز تعریف رسالت های مرکز رشد در حوزه های علمیه نیاز داریم.

وی، مرکز رشد را مرکز حمایت از ایده های طلاب دانست و گفت: مرکز رشد مرکز کارافرینی طلاب است، مرکز رشد باید کاویژه های جدید متناسب با اهداف تعریف کند، همچنین باید تجاری سازی کند، امروز یکی از مشکلات طلاب این است که مراحل و مدارج علمی خود را سپری کردند اما نمی دانند باید چه کار کنند، البته مشکلات معیشتی هم وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین استوارمیمندی افزود: مرکز رشد باید بدون اینکه طلبه از رسالت خود جدا شود به آنان کمک کند، و طلاب را به استقلال نسبی نیز برساند، یکی از ماموریت های مهم مراکز رشد باید همین باشد، یکی از عموامل مبتلا شدن طلبه به بحران هویت این است که احساس ناکاآمدی کند، مرکز رشد هنگامی کارآمدی طلبه را برای آن تعریف کند هویت را برای طلبه بازسازی می کند.

وی بیان کرد: ساماندهی و تشکیلاتی کردند کارویژه های حوزه های علمیه نیز از دیگر رسالت های مرکز رشد و نوآوری است، امروز در کرونا ضرورت تعریف کارویژه های تشکیلاتی بیش از پیش خود را نشان داد، مرکز رشد می تواند بستری برای ساماندهی و ایجاد تشکلات منسجم منطبق بر اهداف در حوزه علمیه باشد.

انتهای پیام


١١:٣١ - دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤١٨٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٢٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 245108
 بازدید امروز : 1625
 کل بازدید : 7558895
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1/3730
تقویم