آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز انجام شود
مدیر حوزه علمیه استان فارس به ضرورت راه اندازی مرکز رشد حوزه علمیه فارس اشاره کرد و گفت: ضرورت راه اندازی مراکز رشد در عصر امروز قابل انکار نیست و فعالیت های نخبگان متناسب با مسائل روز ضرورت دارد.
 ١١:٣١ - دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه:
مراکز رشد حوزوی بر کار ویژه های روحانیت اتکا کنند
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور گفت: مراکز رشد به گروه ها و تیم های طلاب که ایده دارند کمک کنند و این کار نیازمند اهتمام مسئولان حوزوی استان است.
 ١١:٣٤ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس افتتاح شد
با حضور مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور، مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه استان فارس افتتاح شد.
 ٠١:٣٧ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت نام ترم پاییزه دوره ی زبان مرکز زبان حوزه های علمیه استان فارس
آغاز ثبت نام ترم پاییزه دوره ی زبان مرکز زبان حوزه های علمیه استان فارس
 ٠٩:٣٥ - شنبه ١٧ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| ولی نعمت ایران
و چه زیبا نیم بیت «عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد» در آوردن هشتمین امام، به خراسان تجلی پیدا کرد و به دست دشمن و با تدبیر مدبر جهان چتر رأفت امام رئوف بر سر همه ایرانیان گسترده شد و او را ولیّ نعمت همه قرار داد.
 ١٣:٥٣ - پنج شنبه ١٥ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش تخصصی «حوزه نوآور و کارآفرین» در فارس برگزار می شود
همایش تخصصی حوزه نوآور و کارآفرین به همراه آیین افتتاحیه مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه فارس برگزار می شود.
 ٠٨:٥٨ - چهارشنبه ١٤ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس:
ظرفیت تمدنی آموزش و پرورش مورد غفلت قرار گرفته است
مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس گفت: مهمترین موضوع تمدنی موضوع آموزشی است و ظرفیت های مجموعه آموزش و پرورش که پایه ریز تمدنی است مغفول واقع شده است.
 ١٤:٠٣ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس:
رسانه نیازمند کمک حوزه علمیه است | تربیت نیرو برای منبرهای جدید در اولویت قرار گیرد
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به ضرورت آموزش رسانه ای طلاب و روحانیون، گفت: منبر یک رسانه است؛ حوزه های علمیه در طول تاریخ وظیفه تربیت را داشته اند که موفق نیز بوده اند، تربیت نیروی انسانی برای منبر های جدید نیز باید در اولویت قرار گیرد.
 ١٢:١٩ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئولان برتر مدارس علمیه فارس تجلیل شدند
نخستین اجلاسیه مسئولان مدارس علمیه سطح استان فارس با حضور آیت الله خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور، در شیراز برگزار شد.
 ١٢:١٣ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در فارس:
تحول در حوزه های علمیه متناسب با مسائل روز انجام شود
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه های علمیه را باید متناسب با پس از انقلاب اسلامی آماده کنیم، همچنین تصور همه به این سمت باشد که حوزه متناسب با مسائل روز جامعه متحول شود.
 ١١:٣٠ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > کار حاج شیخ عبدالکریم در تاسیس حوزه علمیه قم کمتر از تشکیل جمهوری اسلامی نبود


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله خاتمی در اجلاسیه مسئولان مدارس علمیه فارس:

کار حاج شیخ عبدالکریم در تاسیس حوزه علمیه قم کمتر از تشکیل جمهوری اسلامی نبود

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان فارس ، آیت الله سید احمد خاتمی، پیش از ظهر امروز در نخستین اجلاسیه مسئولان مدارس علمیه استان فارس که در سالن شهید قدوسی برگزار شد، با اشاره به اینکه بنیانگذار حوزه های علمیه نبی مکرم اسلام(ص) است، اظهار کرد: پیامبر(ص) وارد مسجد شدند و دیدند که دو حلقه مذاکره علمی و حلقه ذکر شکل گرفته است، پیامبر(ص) فرمود هم مجلس مذاکره علم و هم مجلس ذکر خوب است، اما خود پیامبر(ص) در مجلس مذاکره علم نشست و آغاز حوزه علمیه این چنین شکل گرفت.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور با بیان این که حضرت زینب(س) در کوفه درس تفسیر قرآن کریم را برگزار می کرده است، افزود: مرحوم آیتی بیان می کنند که برای حضرت زینب(س) دشوار بوده که در شهری که مفسر قرآن بوده است اسیری را تماشا کنند؛ حضرت زینب(س) نقش فرهنگی را به خوبی ایفا کردند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام صادق(ع) برای جایگاه تعلیم و تعلم و تبلیغ دین از مبارزات حاد کنار کشید و یک حوزه بزرگ تشکیل دادند، خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) فرمود اگر مرحوم حاج شیخ عبدالکریم در زمان ما بود همان کاری را انجام می داد که من انجام دادم، تشکیل حوزه علمیه کمتر از تشکیل جمهوری اسلامی امروز نبود، همچنین امام(ره) فرمود اگر بخواهیم مردم را بسازیم باید برای هر ۱۰ نفر یک طلبه داشته باشیم.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: کرونا به عرصه های مختلف آسیب زد و اکنون فکر می شود که در بخش اقتصادی باید چکار کنیم، حوزه علمیه نیز باید فکر کند که در مقابل آسیب هایی که از کرونا دیده است چه کاری باید انجام داد، از این رو انتظار از مسئولان مدارس این است که با همراهی مدیریت حوزه نگذارند این چراغ خاموش شود، خاموش شدن این چراغ علاوه بر اینکه ضربه به دین است ضربه به امنیت کشور نیز محسوب می شود.

وی اظهار کرد: هنگامی اشرار در خیابان ها یک روحانی و عالم را مشاهده کنند با خود حساب می کنند که در شهری که دین زنده است نمی توان کاری کرد؛ حوزه علمیه به عنوان یک سرمایه ملی است؛ در طول تاریخ روحانیت فراز و نشیب وجود داشته است و حتی کار به تعطیلی حوزه علمیه در زمان رضا خان کشیده شد، بنابراین فراز و نشیب وجود دارد نباید دلسردی به وجود بیاید.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در خصوص دروس طلبگی بیان کرد: شورای عالی رو به تحول در دروس آورده است؛ در سطح یک شورای عالی موفق عمل کرده و تقریبا تمام دروس سطح یک که حدود شش سال نخست است کاملا متحول شده است.

وی ادامه داد: اینکه حوزه علمیه امروز ارز دیجیتال را ارزیابی می کند، نشان از متحول شدن و به روز شدن دارد؛ دومین رکن در حوزه علمیه استاد است که در علوم طلبگی استاد نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، رابطه ای که میان شاگرد و استاد وجود دارد در حوزه علمیه رابطه ای بی نظیر و دلی و عاطفی است.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: رکن سوم در حوزه علمیه نیز مباحثه است، که استاد باید نظارت کند، چرا که مباحثه جلوه دیگر درس اس؛ مدیریت نیز جزو ارکان بعدی حوزه علمیه است؛ در عرصه مدیریت در مرحله نخست شاکر خداوند هستیم، بحمدالله حوزه های علمیه با نظم اداره می شوند. رکن بعدی عنصر سیاست است، ستون فقرات سیاست ما همراهی با ولایت است؛ دشمن حوزه سکولار می خواهد؛ حوزه ای می خواهد که بی تفاوت باشد. بحمدالله رشد سیاسی در میان طلاب جوان بسیار بالا است.

انتهای پیام


١١:٢٤ - پنج شنبه ٨ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤١٨٩٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 245103
 بازدید امروز : 1583
 کل بازدید : 7558853
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1/1856
تقویم