آخرین اخبار
علما و مردم شیراز عزادار سالروز شهادت رئیس مذهب
مراسم عزاداری خیابانی به مناسبت شهادت حضرت امام صادق(ع) از مدرسه علمیه خان آغاز و تا حرم مطهر شاهچراغ(ع) ادامه یافت.
 ١٧:٢٨ - يکشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام جمعه موقت تهران:
افتخار نیست که طلبه بگوید من کاری به مسائل روز ندارم
آیت الله خاتمی تصریح کرد: این افتخار نیست که طلبه بگوید من کاری به مسائل روز ندارم، بلکه نقطه ضعف است.
 ١٢:٤٠ - جمعه ١٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله اعرافی در جمع اجلاس مدیران مدارس استان فارس:
حوزه امروز باید متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کند
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: حوزه امروز باید حوزه سرآمد و متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کند؛ نگاه به امروز و فردای حوزه و عصر انقلاب اسلامی و نیازها و تقاضاهای بی پایان جدید در استان فارس، ایران و جهان باید وجود داشته باشد، بنابراین شناخت نیازهای امروز باید در حوزه ها مورد توجه قرار گیرد.
 ١١:٣٤ - جمعه ١٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
قائم مقام حوزه های علمیه کشور خواستار توسعه مدارس پیش حوزوی شد
قائم مقام حوزه های علمیه کشور به ضرورت توسعه مدارس پیش حوزوی تاکید کرد.
 ١٧:٣٠ - پنج شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر جذب و گزینش حوزه علمیه خراسان:
کلید موفقیت پذیرش و جذب، ارتباط طلاب با دانش آموزان است
مدیر جذب و گزینش حوزه علمیه خراسان، کلید موفقیت پذیرش حوزه را ارتباط طلاب با دانش آموزان دانست.
 ١١:٤٠ - پنج شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر مدرسه علمیه کازرون «عضو شورای حوزه علمیه فارس» می شود
حجت الاسلام صحرایی پس از تایید مدیر حوزه های علمیه کشور، به عنوان عضو جدید شورای حوزه علمیه فارس انتخاب خواهد شد.
 ١٧:٤٨ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
قدردانی قائم مقام حوزه های علمیه کشور از حمایت علمای فارس
قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور در اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس در مشهد مقدس از حجت الاسلام والمسلمین استوار به دلیل فعالیت های آن قدردانی کرد.
 ١٧:٤٠ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول مرکز ارتباطات و امور بین الملل حوزه علمیه خراسان:
برای احیای موقوفات باید مجاهدت کرد
مسئول سابق موقوفات و منابع پایدار حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه برای احیای موقوفات باید مجاهدت کرد، گفت: در بحث موقوفات که همه حوزه های علمیه دغدغه دارند این است که باید مبارزه به معنای مجاهدت کردن باید صورت گیرد.
 ١٧:٣٨ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تصاویر/ اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس در مشهد
با حضور قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور اجلاسیه مدیران مدارس علیمه و موسسات تخصصی فارس در مشهد مقدس برگزار شد.
 ١٦:٢٧ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تصاویر /اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس در مشهد
مدیران حوزه علمیه فارس به مدت سه روز در مشهد مقدس با حضور قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور در مجتمع مفتاح مشهد حضور خواهند داشت.
 ١٦:١٥ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > حوزه امروز باید متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کند


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله اعرافی در جمع اجلاس مدیران مدارس استان فارس:

حوزه امروز باید متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کند

 

به گزارش روایط عمومی حوزه علمیه استان فارس ، آیت الله علیرضا اعرافی، پیش از ظهر امروز در ارتباط تصویری با سومین روز از اجلاسیه مدیران مدارس علمیه استان فارس، ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد اظهار کرد: باید پیرو امام(ره) بزرگوار و رهبر معظم انقلاب باشیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور در ادامه با تصریح اینکه روز ۱۵ خرداد مبدا به شمار می رود، اضافه کرد: امام(ره) بر بزرگداشت ۱۵ خرداد نیز همواره تاکید می کردند.

آیت الله اعرافی ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) در خصوص سنت، سیره و زندگی آن امام بزرگوار عنوان کرد: امام صادق(ع) یک نقش محوری و جایگاه بسیار ممتاز در گسترش معارف الهی و اسلامی و معارف اهل بیت(ع) داشتند.

وی خاطرنشان کرد: مکتب اهل بیت(ع) به عنوان مذهب جعفری نامیده شده و به این دلیل است که نقش محوری امام صادق(ع) تا آنجایی بود که مذهب به نام نامی آن بزرگوار شناخته شد. مذهب شیعه و اهل بیت(ع) ریشه در تعالیم قرآن و سنت نبوی دارد، و با براهین گوناگون اثبات شده است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه عنوان کرد: در سنت و سیره امام صادق(ع) می شود به چند نکته ممتاز اشاره کرد. امام(ع) در مرحله نخست در عصری قرار گرفتند که دوره انتقال حکومت از بنی مروان به بنی عباس بود.

وی افزود: دوره امامت امام صادق(ع) که ۳۴ سال بود موجب فراهم آمدن فرصت های جدید شد و سن امام نیز ۶۵ سال بود، این مجموعه مسائل در فرصت های تبیین و ترویج معارف الهی نقش موثری ایفا کرد.

آیت الله اعرافی بیان کرد: منحنی نقش آفرینی یک امام در تولید فکر، اندیشه و تربیت اصحاب در زمان امام صادق(ع) قرار گرفته است؛ امام(ع) بیشترین شاگردان را در میان ائمه(ع) دارا هستند تا جایی که این افراد به حدود ۴ هزار نفر می رسد، از سوی دیگر باید به این نکته توجه کرد که بیش از ۴۰ هزار حدیث و رهاورد حدیثی امروز در اختیار ما قرار دارد که با کل میراث حدیثی ائمه هدی برابری می کند، البته همه ائمه(ع) نور واحد هستند و این به دلیل شرایط تاریخی بود.

مدیر حوزه های علمیه کشور در ادامه افزود: تلاش بر این است که حوزه ها ارتقاع پیدا کنند و در جایگاه برتری قرار گیرند؛ مدیران معماران اصلی حوزه هستند و مدیران، اساتید، مربیان و طلاب استان فارس باید توجه کنند که حوزه فارس و شیراز از یک جایگاه رفیعی برخوردار است، طلبه و استاد این ارزش های بزرگ تولیده شده را باید بدانند و بشناسند.

عضو فقهای شورای نگهبان خطاب به طلاب بیان کرد: خواندن تاریخ بزرگان و افتخارات بر طلاب فرض است تا هویت حوزوی پیدا کنند؛ شیراز یک نمایشگاه بزرگ از آثار فیلسوفان و ادیبان و فقهای نام آور در تاریخ حوزه های علمیه بوده است.

وی اضافه کرد: حوزه امروز باید حوزه سرآمد و متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کند؛ نگاه به امروز و فردای حوزه و عصر انقلاب اسلامی و نیازها و تقاضاهای بی پایان جدید در استان فارس، ایران و جهان باید وجود داشته باشد، بنابراین شناخت نیازهای امروز باید در حوزه ها مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله اعرافی عنوان کرد: مدیر باید دارای ویژگی های از جمله جامعیت و انگیزه باشد. مدیر باید جامعه نگر و فعال در همه قلمرو ها و خلاق باشد. مدیر کم عشق و کم انگیزه نمی تواند کارها را انجام دهد، همچنین از مدیران تقاضا دارم تا با اسناد و برنامه پنج ساله حوزه آشنایی داشته باشند.

انتهای پیام

تصاویر/ دیدار مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با آیت الله اعرافی


١١:٣٤ - جمعه ١٤ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٤١٨٠١٨    /    تعداد نمایش : ١٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پنج شنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 195773
 بازدید امروز : 1434
 کل بازدید : 6909244
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1/2948
تقویم