آخرین اخبار
علما و مردم شیراز عزادار سالروز شهادت رئیس مذهب
مراسم عزاداری خیابانی به مناسبت شهادت حضرت امام صادق(ع) از مدرسه علمیه خان آغاز و تا حرم مطهر شاهچراغ(ع) ادامه یافت.
 ١٧:٢٨ - يکشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام جمعه موقت تهران:
افتخار نیست که طلبه بگوید من کاری به مسائل روز ندارم
آیت الله خاتمی تصریح کرد: این افتخار نیست که طلبه بگوید من کاری به مسائل روز ندارم، بلکه نقطه ضعف است.
 ١٢:٤٠ - جمعه ١٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله اعرافی در جمع اجلاس مدیران مدارس استان فارس:
حوزه امروز باید متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کند
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: حوزه امروز باید حوزه سرآمد و متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کند؛ نگاه به امروز و فردای حوزه و عصر انقلاب اسلامی و نیازها و تقاضاهای بی پایان جدید در استان فارس، ایران و جهان باید وجود داشته باشد، بنابراین شناخت نیازهای امروز باید در حوزه ها مورد توجه قرار گیرد.
 ١١:٣٤ - جمعه ١٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
قائم مقام حوزه های علمیه کشور خواستار توسعه مدارس پیش حوزوی شد
قائم مقام حوزه های علمیه کشور به ضرورت توسعه مدارس پیش حوزوی تاکید کرد.
 ١٧:٣٠ - پنج شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر جذب و گزینش حوزه علمیه خراسان:
کلید موفقیت پذیرش و جذب، ارتباط طلاب با دانش آموزان است
مدیر جذب و گزینش حوزه علمیه خراسان، کلید موفقیت پذیرش حوزه را ارتباط طلاب با دانش آموزان دانست.
 ١١:٤٠ - پنج شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر مدرسه علمیه کازرون «عضو شورای حوزه علمیه فارس» می شود
حجت الاسلام صحرایی پس از تایید مدیر حوزه های علمیه کشور، به عنوان عضو جدید شورای حوزه علمیه فارس انتخاب خواهد شد.
 ١٧:٤٨ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
قدردانی قائم مقام حوزه های علمیه کشور از حمایت علمای فارس
قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور در اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس در مشهد مقدس از حجت الاسلام والمسلمین استوار به دلیل فعالیت های آن قدردانی کرد.
 ١٧:٤٠ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول مرکز ارتباطات و امور بین الملل حوزه علمیه خراسان:
برای احیای موقوفات باید مجاهدت کرد
مسئول سابق موقوفات و منابع پایدار حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه برای احیای موقوفات باید مجاهدت کرد، گفت: در بحث موقوفات که همه حوزه های علمیه دغدغه دارند این است که باید مبارزه به معنای مجاهدت کردن باید صورت گیرد.
 ١٧:٣٨ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تصاویر/ اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس در مشهد
با حضور قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور اجلاسیه مدیران مدارس علیمه و موسسات تخصصی فارس در مشهد مقدس برگزار شد.
 ١٦:٢٧ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تصاویر /اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس در مشهد
مدیران حوزه علمیه فارس به مدت سه روز در مشهد مقدس با حضور قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور در مجتمع مفتاح مشهد حضور خواهند داشت.
 ١٦:١٥ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > حوزه های علمیه حیات خود را مدیون امام خمینی(ره) هستند


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام حوزه های علمیه کشور:

حوزه های علمیه حیات خود را مدیون امام خمینی(ره) هستند

 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان فارس ، حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی، پیش از ظهر در اجلاسیه مدیران مدارس علمیه و تخصصی سراسر استان فارس که در مجتمع فرهنگی مذهبی مفتاح مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه مدیران مدارس کارهای اصلی حوزه ها را انجام می دهند، اظهار کرد: از حضور مدیران حوزه علمیه فارس نیز در مشهد مقدس قدردانی می کنم.

قائم مقام حوزه های علمیه کشور به راه اندازی مجموعه مفتاح مشهد اشاره و بیان کرد: باید از آیت الله اعرافی نیز ویژه برای راه اندازی این مجتمع قدردانی کرد که ایشان همچنین در صدد هستند تا دو الی سه مجموعه دیگر را در سطح کشور راه اندازی کنند.

وی ضمن گرامی داشت ۱۵ خرداد عنوان کرد: همه حوزه ها حیات خود را مدیون امام خمینی(ره) هستند، البته همه ابعاد شخصیت ایشان قابل کشف نیست، اما در این سال ها حضرت آقا به خوبی چهره ایشان را تبیین می فرمایند، ان شاءالله خداوند با انبیا ایشان را مشحور کند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در ادامه ویژگی های مدیر را مورد توجه قرار داد و گفت: مدیر باید معلم، مربی و پدر باشد، اگر مدیری این سه ویژگی را نداشته باشد در آن مدرسه، تربیت شکل نمی گیرد، هنگامی در تهذیب حضور داشتم به ۲۴ استان رفتم که در این سفر ها مدیران را جمع کرده و با آنان به گفت و گو می نشستیم، پس از آن راهکار ها را ارائه می کردیم.

قائم مقام حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد: یکی از راه های انتقال تجربه گفت‌وگو و ارائه راهکار است، اگر مدیر رویکرد تربیتی داشته باشد اساتید نیز همین رویکرد را ادامه خواهند داد، همچنین اگر جایگاه کادر در جایگاه خود قرار گرفت می توانیم بهترین ها را انتخاب کنیم.

وی گفت: بیش از ۸۰ درصد کادر حوزه ایثار کرده اند و پای حوزه آمده اند، از جهت مادی کمترین حقوق را دریافت می کنند، در جلسه اخیر شورای عالی در این رابطه سخن گفتم، حوزه های علمیه ناموس ما هستند، از شهید اول تا به امروز حوزه ها دست به دست شده اند تا به ما رسیده است، چقدر خروجی های مطلوبی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی بیان کرد: شورای عالی مدارس را به دو بخش مدارس وابسته و مدارس غیر وابسته تقسیم کرده اند، از ۵۰۰ مدرسه، ۱۹ مدرسه وابسته و مایقی غیر وابسته به این معنا که مسئول مدرسه تعهد داده صفر تا صد مدرسه را تامین می کند، از این ۵۰۰ مدرسه که ۱۹ مدرسه را منها می کنیم ۷۰ درصد بودجه را از شورای عالی می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: غالب مدارس علمیه غیر وابسته نمی توانند مدرسه را تامین کنند، حدود ۱۵۰۰ کادر در مدارس علمیه وجود دارد که معلق به موسس هستند، موضوع کادر مدارس باید برطرف شود، در همین رابطه طرحی را به شورای عالی ارائه کرده ایم.

قائم مقام حوزه های علمیه کشور تایکد کرد: اگر حوزه علمیه می خواهد خروجی محور باشد و شخصیت هایی مانند حضرت امام(ره) داشته باشد باید مدیر برای طلاب پدری کند، همچنین استاد نیز باید اینگونه باشد.


١٣:٠٠ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٤١٧٩٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پنج شنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 195750
 بازدید امروز : 1199
 کل بازدید : 6909009
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 1/1856
تقویم