آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس: همایش بین المللی مقاومت در فارس برگزار شود
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس خواستار برگزاری همایش بین المللی مقاومت همزمان با نخستین سالگرد حاج قاسم در شیراز شد.
 ١٢:٥٨ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول امور بین الملل دفتر نماینده ولی فقیه در فارس خواستار شد:
بهره برداری تبلیغی حوزه های علمیه از ظرفیت گردشگری استان فارس
حوزه/ معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس بر ضرورت بهره برداری تبلیغی حوزه های علمیه از ظرفیت گردشگری استان تاکید کرد.
 ١٢:٥٥ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه کشور:
تا قبل از انقلاب شیعه هیچ گاه محور تمدن نبوده است
حوزه/ مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه تراز گام اول انقلاب تمدنی بوده است، گفت: در هیچ کدام از تمدن های قبلی ما با عنوان شیعه دوازده امامی، هیچ گاه محور تمدن نبوده ایم، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، به برکت مجاهدات های شهدا وارد یک مقوله تمدنی شده ایم.
 ١٢:٥٢ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دوره عمومی و کارگاهی تخصصی پاسخگویی به شبهات در فارس برگزار می شود
حوزه/ رابط دفتر سیاسی اجتماعی حوزه علمیه فارس از برگزاری دوره عمومی و کارگاهی تخصصی پاسخگوئی به شبهات در فارس خبر داد.
 ١٢:٤٦ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت موقوفات حوزوی شهرستان فیروزآباد بررسی شد
حوزه/ مسئول امور موقوفات و منابع پایدار حوزه علمیه استان فارس در بازدید از مدرسه علمیه فیروزآباد خواستار نگهداری صحیح و اصولی موقوفات شد.
 ١٢:٤٣ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
دفاع مقدس موجب جلوه گری قدرت تمدنی ایران شد/ تزریق حس عزت ملی با پاسداشت ایام و غرور و افتخار
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس بابیان اینکه در دفاع مقدس جوانان ایرانی خود را باور کردند، گفت: در دفاع مقدس قدرت تمدنی ایران جلوه گری کرد و موجب ایجاد حس عزت ملی در میان مردم ایران شد.
 ١٢:٤١ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان جذب طلاب و اساتید زباندان اعلام شد
حوزه/ مسئول ارتباطات و امور بین الملل حوزه علمیه استان فارس گفت: با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، فراخوان جذب و همکاری طلاب و اساتید زباندان اعلام شد.
 ١٢:٣٤ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر جدید مدرسه علمیه امام صادق(ع) شیراز معرفی شد
حوزه/ در مراسمی از تلاش های حجت الاسلام سید کامل رضایی تقدیر و حجت الاسلام آیت زارع به عنوان مدیر جدید مدرسه علمیه امام صادق(ع) شیراز معرفی شد
 ٠٨:٠٦ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده | حجاب اجباری یا حجاب اجتماعی؟
حوزه/ چند سالی است که در گوشه و کنار قلم ها و حنجره هایی، رسالت خود را در نفی قانون حجاب که یکی از ضروریات دین اسلام است و همه گروه های اسلامی بر ضروری بودن آن اتفاق نظر دارند دیده اند و مدام این سو و آن سو می نشینند و با پوشش مصلحت اندیشی و دلسوزی برای زنان جامعه و در واقع با اغراض سیاسی اعتقادات دینی مردم را مورد هجمه قرار می دهند.
 ٠٨:٠٣ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
کار جهادی برای مقاطع بحرانی است/ شهرداری تغسیل اموات کرونایی را بر عهده گیرد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با بیان اینکه متکفلان رسمی تجهیز و تغسیل اموات کرونایی مجموعه شهرداری است، گفت: مجموعه شهرداری باید بحث تغسیل اموات کرونایی را تحویل بگیرد، چراکه کار جهادی برای یک مقطع بحرانی است، برای جایی است که نیروی های رسمی نمی توانند پای کار بیایند و نیروهای مردمی آن را انجام می دهند، اکنون شش الی هفت ماه است که می گذرد هنوز طلاب جهادی این کار را انجام می دهند.
 ٠٧:٥٧ - شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > دفاع مقدس موجب جلوه گری قدرت تمدنی ایران شد/ تزریق حس عزت ملی با پاسداشت ایام و غرور و افتخار


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس:

دفاع مقدس موجب جلوه گری قدرت تمدنی ایران شد/ تزریق حس عزت ملی با پاسداشت ایام و غرور و افتخار

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد استوار میمندی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوزه» در شیراز، با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس از یک‌سو یادآور مظلومیت و تنهایی مردم ایران در ابتدای انقلاب است و از سوی دیگر یادآور حماسه، شجاعت، ایثار و قدرت ناشی از ایمان است.

وی با تصریح به اینکه تلخی و شیرینی‌های دفاع مقدس می‌تواند درسی برای راه مقاومت، تعالی ملت ایران و ایستادگی باشد که در پیش‌گرفته‌ایم، اضافه کرد: ملت ایران در دفاع مقدس احساس عزت کرد، از دوران قاجار تا پایان دوره پهلوی مردم ایران دچار حس حقارت ملی شده بودند، جنگ های دوران قاجار که منجر به جدا شدن بخش‌هایی از کشور شد، پس از آن شکست مشروطه و سپس دوران خفقان رضاشاه، سرکوب نهضت های مختلف مردمی مثل مهمون جنگل، اشغال ایران در جنگ جهانی اول و دوم با وجود اعلام بی‌طرفی ایران، کودتای 28 مرداد هزار و 332 و سرنگونی دولت مصدق عزت ملی مردم ایران را زیر پا له کرده بود.

مدیر حوزه علمیه استان فارس یادآور شد: در ماجرای کاپیتولاسیون حس تحقیر ملی به اوج خود رسیده بود، و این احساس حقارت ملی به‌صورت مزمن اپیدمی و نهادینه‌شده بود، انقلاب ایران این احساس حقارت ملی را از بین برد، انقلابی که در مقابل رژیم طاغوت که همه دنیا به‌ویژه آمریکا پشتوانه آن بودند، عزت را به مردم هدیه داد و ثمره عزتمندی را مردم در دفاع مقدس چیدند و آن را به اوج خود رساندند.

وی در ادامه بابیان اینکه در دفاع مقدس جوانان ایرانی خود را باور کردند، بیان داشت: در دفاع مقدس قدرت تمدنی ایران جلوه گری کرد، لذا یکی از مهم‌ترین ثمرات دوران مقدس ایجاد حس عزت ملی در میان مردم ایران بود، به همین دلیل وقتی امروز یاد و خاطره دفاع مقدس پاس داشته می‌شود این حس عزت ملی در وجود مردم تازه می‌شود.

استاد سطح عالی حوزه علمیه فارس اذعان کرد: امروز دوره ای را شاهدیم که  سران جنایت‌کار آمریکا که در زمان جنگ از بعثی ها حمایت می کردند زیر خاک رفته اند، و صدام و دولت او معدوم شده است و نظام مقدس اسلامی ما مقتدرتر از دوران دفاع مقدس به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد، و به سمت مسیر روشنی که امام راحل و مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند پیش می‌رود.

وی افزود: هرچه دفاع مقدس را بیشتر پاس بداریم در تزریق حس عزت ملی بیشتر نقش‌آفرینی کرده‌ایم، اگر به دنبال این هستیم که به جوان ایرانی خودمان هویت بدهیم و حس افتخار کردن به ایرانی و مسلمان بودن خودالقا کنیم باید هفته دفاع مقدس و عناصر اصلی مقاومت مردم ایران را زنده نگاه‌داریم، اگر عناصر نصرت مردم ایران در دفاع مقدس را زنده نگاه‌داریم، خود عامل استمرار نصرت و پیروزی در ادامه مسیر خواهد بود.


١٢:٤١ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٥٠٥٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جمعه ٠٢ آبان ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 122795
 بازدید امروز : 1087
 کل بازدید : 5974473
 بازدیدکنندگان آنلاين : 14
 زمان بازدید : 3/0576
تقویم