آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
شورای نگهبان حافظ انقلاب اسلامی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: درست است که تایید صلاحیت های کاندیداها به شورای نگهبان محول شده، اما رسالت اصلی این نیست، اگر چه بسیار مهم و حائز اهمیت است، آن چیزی که موجب شده شورای نگهبان رکن نظام شناخته شود بحث تایید مصوبات مجلس شورای اسلامی است.
 ٠٨:٣١ - چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه تغسیل اموات کرونایی ویژه طلاب آباده
حوزه/ کارگاه غسل اموات کرونایی ویژه طلاب و روحانیون در آباده برگزار شد.
 ٠٨:٢٨ - چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس خبر داد؛
برگزاری بزرگداشت شهدای روحانی در فارس
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس از برگزاری بزرگداشت شهدای روحانی در استان فارس خبر داد.
 ٠٨:٣٥ - دوشنبه ٣٠ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تشکر حضرت آیت الله اعرافی از مدیر حوزه علمیه استان فارس
در پی تبریک مدیر حوزه علمیه استان فارس به انتخاب مجدد حضرت آیت الله اعرافی به مدیریت حوزه های علمیه ایشان تشکر خود را مکتوب به ایشان اعلام داشتند :
 ١١:٠٨ - چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| گروگان گیری معیشت مردم
حوزه/ وضعیت معیشت مردم خراب است، با چه زبانی باید به مسئولان دولتی و غیر دولتی گفت که مستضعفان دیگر تاب گرانی های جدید و اجاره مسکن های نجومی را ندارند؟
 ٠٨:٣٤ - چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده | آخوندا چیکار می کنن؟
حوزه/ هنگامی که کرونا شروع به قربانی گرفتن کرد، در شیراز خودمان به خاطر ترس از سرایت ویروس، اموات کرونایی را بدون تیمم و غسل و حتی کفن، دفن می کردند، یعنی کسی که به خاطر کفن و دفن حقوق و مزد هم می گرفت حاضر به این کار نشده بود، اما این طلبه ها بودند که اموات کرونایی را غسل و کفن می کردند ...
 ٠٨:٣٢ - چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
آمریکا در ذهن برخی مسئولان کشور بت بزرگ است!
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس بابیان اینکه تا هنگامی‌که شکستن بت آمریکا در ذهن‌ها انجام نشود عده‌ای منجی کشور را مذاکره با آمریکا می‌دانند، گفت: مقام معظم رهبری مسیر را برای ما روشن کرده اند.
 ٠٨:٣٠ - پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر حوزه علمیه فارس به آیت الله اعرافی
حوزه/ به دنبال انتخاب مجدد آیت الله اعرافی به عنوان مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، مدیر حوزه علمیه فارس پیام تبریکی صادر کرد.
 ٠٨:٢٢ - پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس از بنیاد مهدویت بازدید کرد
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی از پروژه در حال تکمیل بنیاد مهدویت بازدید کرد.
 ٠٨:٢٦ - چهارشنبه ١١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یاداشت :
#حقوق_بشر_آمریکایی
 ٠٨:٠٢ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > برگزاری بزرگداشت شهدای روحانی در فارس


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس خبر داد؛

برگزاری بزرگداشت شهدای روحانی در فارس

حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، مدیر حوزه علمیه استان فارس، در گفت و گو با خبرنگار «حوزه» در شیراز، با اشاره به برگزاری بزرگداشت شهدای روحانی، اظهار داشت: باید از افرادی که برگزاری بزرگداشت کنگره شهدای روحانی را کلید زدند تشکر و قدردانی کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه شهدای روحانیت جزو شهدای بی نام و نشانی هستند که معمولاً به عنوان نیروی‌های داوطلب و بسیجی اعزام به جبهه شدند، اضافه کرد: شهدای روحانی علاوه بر ایجاد فضای آرمانی معنوی، شهادت طلبی و  ترویج آموزه‌های دینی در جبهه‌ها، خود نیز در خط مقدم از خاک و دین خود دفاع می‌کردند.

حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی، عنوان کرد: حضور روحانیت در دفاع مقدس حضور دو منظوره بود که هم شارژ کننده اعتقادی، معنوی و معرفتی رزمنده‌ها بود و هم خود آنان نیز مانند رزمنده‌ها سینه خود را در مقابل دشمن سپر می‌کردند.

وی با بیان اینکه قشر روحانیت بالاترین سهم افشار جامعه را در شهدا دارا است، خاطرنشان کرد: این مطلب نشان می‌دهد که روحانیت شیعه در دفاع از کشور سهم بسزایی داشته است، به همین دلیل مناسب است که کنگره‌ای با عنوان شهدای روحانیت در کشور شکل بگیرد.

مدیر حوزه علمیه استان فارس با تاکید بر اینکه استان فارس نیز شهدای روحانی بزرگی را تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است، مطرح کرد: شهدای روحانی استان فارس ستارگانی هستند که در آسمان عرصه ایثار، شهادت و جهاد کشور می‌درخشند.

وی در ادامه افزود: شهدای روحانی نه تنها در دفاع مقدس بلکه پس از دفاع مقدس نیز در عرصه‌های تبلیغی جان خود را تقدیم ترویج شعائر مکتب اهل بیت(ع) کردند.

حجت الاسلام والمسلمین استوارمیمندی با بیان اینکه در چند سال اخیر با توجه عدم وجود سیستم اعزام رسمی مبلغین، طلاب و روحانیون برای دفاع از حرم، گفت: با این وجود بر اساس ضرورت‌ها طلاب و روحانیون گسترده ای به عراق و سوریه اعزام شدند که تعدادی قابل توجهی از آنها نیز شهید شدند.

وی افزود: همچنین ۷۰ هزار نفر از طلاب و روحانیون به عنوان نیروی‌های ذخیره مدافع حرم ثبت نام کرده بودند اما اجازه اعزام به آنان داده نشد که اگر اینگونه می‌شد طلاب حضور پررنگ‌تری در عرصه دفاع از حرم داشتند.

مدیر حوزه علمیه استان فارس، در خصوص جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن بیان کرد: اکنون نیز در عرصه جنگ نرم روحانیت به عنوان پیشتاز مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن ایفای نقش می‌کند، با توجه به کمبود امکاناتی که دارد اما از حداقل‌ها استفاده می‌کند که بتواند ندای حقیقت اسلام و عدالت را به گوش جهانیان برساند.

انتهای پیام./


٠٨:٣٥ - دوشنبه ٣٠ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٣٥٣٩    /    تعداد نمایش : ١٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جمعه ٢٤ مرداد ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 106210
 بازدید امروز : 661
 کل بازدید : 5756915
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1/1076
تقویم