آخرین اخبار
 ١١:٤٦ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٥٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس:
طرح‌های اجرانشده سند تحول بنیادین نیاز به یاری روحانیت دارد
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس محور همه کارها و فعالیت‌ها را تربیت دانست و گفت: در بسیاری از طرح‌هایی که در سند وجود دارد و اجرانشده به علما نیازمند هستیم، بخش‌هایی از سند تحول بنیادی که رویکردهای مذهبی دارد، شاید نیاز به این باشد علمایی که با آموزش‌وپرورش در ارتباط هستند گره‌هایی باز نشده در این سند را باز کنند، در تقویت حضور دانش‌آموزان در نماز مانده‌ایم.
 ١٣:٤٨ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مبلّغ چشم‌داشتی به دست هیچ فردی ندارد
مدیر حوزه علمیه استان فارس طرف معامله انسان را مالک یوم‌الدین دانست و گفت: دنیای طلبگی نظر به دنیای دون ندارد، ازاین‌رو مبلّغ هیچ‌وقت چشم‌داشت به دست فردی ندارد.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز:
برگزاری دوره های آموزشی به واسطه شرایط اقتصادی موجود دشوار است
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز بابیان اینکه برگزاری دوره آموزشی به خاطر مسائلی که در کشور وجود دارد دشوار است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی بودجه‌هایی را می‌طلبد که وجود ندارد، بودجه‌هایی را با سختی تخصیص داده‌اند تا دوره آموزشی برگزار شود.
 ١٣:٤٣ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٣٠ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٤٧ - شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > برگزاری همایش نشر معارف فاطمی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش نشر معارف فاطمی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس، همایش نشرمعارف فاطمی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ویژه مبلغین طرح هجرت استان فارس و مدیران ، اساتید ، طلاب و روحانیون مدارس علمیه شیراز با سخنرانی حضرت آیت الله نجم الدین طبسی ، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ،صبح روز پنج شنبه مورخ 4 بهمن 97 در شبستان مسجد شهدا (مصلی سابق نماز جمعه) شیراز برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی، مدیر حوزه علمیه استان فارس ، پس از خیر مقدم و هدف از برگزاری این همایش با اشاره به اینکه جایگاه علما در لسان اهل بیت(ع) است، اظهار داشت: جایگاه علما پاسداری از دین اسلام و نظام مقدس اسلامی است.

وی افزود: روحانیون افرادی هستند که در سنگر های عقیدی مانند سرباز عمل می کنند و در واقع  پاسدارانی هستند که با شیطان می جنگند.

مدیر حوزه علمیه فارس تصریح کرد: امام صادق(ع) می فرماید: حامل دین کسی نیست جز کسانی که عدول و نافی هستند، باطل ها را دفع می کنند، بنابراین مسئولیت روحانیون بسیار سنگین است.

وی با بیان این که عَلَم دین بر دوش روحانیون است،  عنوان کرد: علم و دانش اسلحه روحانیون  است که اگر چاشنی ما نشود نمی توانیم سرباز خوبی برای ارزش های دینی باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی خاطرنشان کرد: هرچه داریم از توسل به اهل بیت(ع) است، اگر می خواهیم سرباز موفقی باشیم باید دست به دامن عنصر اصلی شویم.

آیت الله نجم الدین طبسی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم پیرامون اهل بیت(ع)، اظهار داشت: نویسنده کتاب شواهد التنزیل در کتاب خود به ۲۱۳ آیه از قرآن کریم و بیش از هزار روایت پیرامون اهل بیت(ع) اشاره کرده که این امر اهمیت اهل بیت(ع) را دوچندان می کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: اگر امر به نماز دلیل خلافت است، پیامبر(ص) به افراد بسیاری امر به نماز کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در کتاب شواهد التنزیل ۲۱۳ آیه و دهها روایت از اهل بیت(ع) بیان شده، اما عده ای هیچ کدام را دلیل بر حقانیت و امامت حضرت علی(ع) نمی دانند، لذا خروجی خود آنان طالبان و داعش  می شود .

آیت الله  طبسی موضع حضرت زهرای اطهر(س) را افشاگرانه دانست و عنوان کرد: به همین دلیل، برخوردی که اهالی سقیفه با ایشان کردند با هیچ فرد دیگری انجام ندادند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امیرالمومنین(ع) می فرماید طی ۹ سالی که با حضرت زهرا(س) زندگی کردم هیچگاه از دست یکدیگر ناراحت نشدیم؛ اما ناصبی ها طور دیگری این مطلب را بیان می کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز کرد: دشمنان با ایجاد شبهه افکنی به دنبال سیاه‌نمایی هستند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین متوسلیان، معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان فارس، با اشاره به اینکه نشر معارف فاطمی و دهه مبارک فجر از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: دشمنان به دنبال اجرایی کردن طرح نارضایتی مردم هستند تا بتوانند از این رو اهداف خود را پیش ببرند.

وی وظایف طلاب و روحانیون در دهه فاطمیه و ایام دهه مبارکه فجر را مورد توجه قرار داد و افزود: روحانیون باید تلاش کنند تا معارف اهل بیت(ع) را تبیین و ترویج کنند.

معاون تبلیغ حوزه علمیه فارس با بیان اینکه هدف دشمنان از ایجاد توطئه ها، دولت نیست بلکه نظام است، تصریح کرد: دشمنان به دنبال برچیده شدن نظام هستند، دشمن به دنبال ناکارآمد نشان دادن مسئولین نظام است، اما قطعا این پروژه به بار نخواهد نشست.

وی تاکید کرد: سپاه و صدا و سیما به خوبی در ۱۳ آبان روشنگری کردند و مردم با حضور گسترده خود در راهپیمائی سیزده آبان جواب یاوه گوئی های احمقانه ی رئیس جمهور آمریکا و دشمنان را دادند لذا اکنون نیز ما باید با همدلی و همراهی با مسئولین نظام در این دوره که دشمن به دنبال  مایوس کردن مردم و عدم حضور آنان در راهپیمایی ۲۲ بهمن است این بار نیز همراهی خود را با مقام عظمای ولایت و مسئولین نظام با حضور گسترده خود و مردم ثابت کنیم و به دشمنان بگوئیم که ما از تحریم و یاوه گوئی های شما هراسی نداریم و همیشه پشت نظام ورهبری ایستاده ایم .

حجت الاسلام متوسلیان به وضعیت معیشتی طلاب اشاره و بیان کرد: اکثریت طلابو روحانیون شهریه زیر ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کنند اما همیشه راضی به درگاه خداوند بوده اند و برخی زمانها وقتی از شهریه و حقوق طلاب سخنی به میان می آید مردمی که اطلاعی ندارند قبول نمی کنند و بیان می کنند که نمی شود با این مبلغ زندگی کرد .

وی به طرح مدارس امین اشاره کرد و گفت: مدارس امین نوع اول، مدارسی هستند که بعد از انتخاب مدرسه از طرف  آموزش پرورش  و انتخاب مدیر شایسته از بین مدیران و معلمین  و نیز انتخاب یک نماینده به عنوان نماینده حوزه علمیه در مدرسه فعالیت دینی خود را انجام میدهند که در مجموع هفت مدرسه امین نوع اول در سطح استان است.

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان ادامه داد: مدرسه امین نوع دوم مدرسه ای است که یک مبلغ از سه تا شش ساعت در روز فعالیت می کند، لذا یکی از وظایف مبلغین هجرت برگزاری کلاسهای اعتقادی ، دینی و مشاوره مذهبی و همچنین پاسخ گوئی به سولات شرعی دانش آموزان می باشد و باید تمامی مبلغین هجرت در مدارس آموزش و پرورش محل تبلیغ خود حضور پیدا کنند نیز می توانند چراکه رایزنی ها جهت این حضور انجام شده است.

در ادامه حجت الاسلام زارع، ، با اشاره به ارائه فعالیت های مجموعه، اظهار داشت: ستاد فاطمیه حدود ۱۰ سال در سطح کشور فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه ستاد فاطمیه نهایت تلاش خود را برای مشکی پوش کردن معابر می کند، افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی از جمله فعالیت های این مجموعه به شمار می رود.

مسئول ستاد فاطمیون شیراز تصریح کرد: مراسم های عزاداری در سطح استان انجام می شود.

وی عنوان کرد: افرادی که درخواست برپایی ایستگاه های صلواتی و نشست های بصیرتی و اقلام فرهنگی حتی همکاری مالی ستاد فاطمیه نهایت تلاش خود را برای اجرای این فعالیت ها انجام خواهد داد.

حجت الاسلام زارع خاطرنشان کرد: ستاد فاطمیه در سطح کشور یک واسطه برای همکاری شما با خیران شده، افرادی که تمایل همکاری با ستاد فاطمیه دارند ستاد نهایت همکاری را خواهند داشت.

وی به برگزاری طرح نوگلان در مدارس اشاره و بیان کرد: طرح نوگلان فاطمی در سطح استان به مدت دو سال بوده که در حال برگزاری است.

مسئول ستاد فاطمیون شیراز خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا در ایام فاطمیه زیارت حضرت زهرا(س) را ترویج کنیم.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین شواخی ، استاد ستاد فاطمیه و مسئول سفیران فاطمیه به ارائه مطالبی پیرامون پاسخگویی به شبهات شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها پرداختند.

ضمنا در کنار این همایش نمایشگاه اقلام فرهنگی مخصوص فاطمیه برگزار گردید .

 


١٢:٤٥ - يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٥٢٦٢    /    تعداد نمایش : ١٤٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 50242
 بازدید امروز : 2417
 کل بازدید : 4604117
 بازدیدکنندگان آنلاين : 15
 زمان بازدید : 1/7316
تقویم